Zgodnie z informacjami, które przekazuje portal Super Express, nieustannie trwa śledztwo białego wywiadu, które ma na celu ustalenie szczegółów masakry w Buczy. Do tej pory udało się zebrać informacje na temat 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych. To właśnie żołnierze z tej brygady mieli dopuścić się okrucieństw w stosunku do mieszkańców podkijowskiego miasta.

Oprawcy poniosą karę

Na ten moment wolontariusze z grupy InformNapalm opublikowali już dane pięćdziesięciu żołnierzy, którzy brali udział w bestialskich działaniach w Buczy. Co więcej, ukraińskie służby bezpieczeństwa udostępniły wspomnianej grupie około 13 gigabajtów filmów oraz zdjęć, które zostały pozyskane z telefonu Petra Zacharowa, jednego z żołnierzy biorących udział w okupacji Buczy. Zwłoki mężczyzny zostały znalezione niedaleko Buczy.

Jak wiadomo, do tej pory udało się ustalić tożsamość około stu żołnierzy, którzy dopuścili się masakry w Buczy. W sieci pojawiły się zdjęcia połowy z nich, a także ich stopnie wojskowe oraz adresy do kont w mediach społecznościowych.

Tego nikt się nie spodziewał

-Według naszych szacunków niektóre pozycje można nazwać stosunkowo aktualnymi, niektóre pochodzą z lat 2018-2019, niektóre z końca 2020 i początku 2021 roku. [...] Konta w mediach społecznościowych wielu zidentyfikowanych osób są zamknięte lub nieaktywne, więc niektóre zdjęcia są złej jakości lub bardzo stare – przekazała organizacja InformNapalm.

Najbardziej szokującą wiadomością jest jednak wiek żołnierzy, którzy dopuścili się tak bestialskich czynów. Okazuje się bowiem, że większość z nich urodziła się w latach 90 – tych, a najmłodszy z oprawców miał zaledwie 20 lat!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU