Według informacji przekazywanych przez portal Super Express, Wielka Brytania znalazła się dziś w bardzo trudnej sytuacji. Mieszkańcy Wysp Brytyjskich będą musieli zmierzyć się ze sztormem Eunice.

Będzie bardzo niebezpiecznie!

Synoptycy oraz władze nawołują do zachowania szczególnej ostrożności. Specjaliści są przekonani, że dzisiejsza wichura nie będzie zwykłym załamaniem pogody, z jakim Brytyjczycy mają często do czynienia. Wiele osób jest przekonanych, że trzeba przygotować się na kataklizm.

Eksperci podają, że w czasie sztormu prędkość wiatru może dochodzić nawet do 160 kilometrów na godzinę! Z tego też powodu wprowadzone zostały wszystkie możliwe środki ostrożności. Nie kursują autobusy międzymiastowe i pociągi, zamknięte są także szkoły, a władze nawołują obywateli do pozostania w domach.

Takiej sytuacji nie było już od wielu lat!

Z powodu nadciągającego sztormu w stan podwyższonej gotowości została także postawiona armia. Meteorolodzy są bowiem przekonani, że Brytyjczycy będą mieć do czynienia z bombą cyklonową. Jest to zjawisko, które powstaje w wyniku zmieszania się z ciepłego powietrza znad morza z chłodnym powietrzem, które dociera znad lądu.

Na ten moment w południowej Walii oraz południowo – zachodniej Anglii ogłoszono czerwony alert, natomiast w pozostałej części Walii oraz na terenie środkowej i południowej części Wielkiej Brytanii obowiązuje alert pomarańczowy.