Jak przypomina portal Wirtualna Polska, Madeleine McCann zaginęła podczas wakacji, które wraz z rodzicami spędzała w portugalskim Algarve. Do zaginięcia doszło 3 maja 2007 roku, a dziewczynka miała wówczas 3 lata. Do dziś sprawa nie została rozwiązana, a dziecka nie udało się odnaleźć.

Czy sprawa zostanie rozwiązana?

Okazuje się jednak, że wczoraj doszło do postępu w sprawie. Prokuratura w Portugalii ogłosiła bowiem, że Christian Brückner został oficjalnie uznany za podejrzanego o uprowadzenie oraz zamordowanie dziecka.

Taki wyrok portugalskiej prokuratury powoduje, że służby mają otwartą drogę do doprowadzanie go na przesłuchanie, które odbędzie się w Algarve. Mężczyzna będzie musiał zostać przetransportowany z terytorium Niemiec. Głos na temat decyzji prokuratury w Portugalii zabrał natomiast obrońca mężczyzny.

Mocne słowa prawnika

- Nie należy przeceniać kroku podjętego przez władze Portugalii. Nie znając szczegółowo sytuacji prawnej w Portugalii, zakładam, że środek ten jest proceduralnym wybiegiem, mającym na celu powstrzymanie grożącego za kilka dni przedawnienia - zaznaczył prawnik podczas rozmowy z niemieckim dziennikiem Bild.

Wypowiedź prawnika nawiązuje do prawa, które obowiązuje obecnie w Portugalii. Chodzi bowiem o to, że po 15 latach od popełnienia zabójstwa, sprawa przedawnia się, jeśli nie zostaną postawione konkretne zarzuty i dowody. Termin ten w przypadku sprawy Madeleine McCann upływa już za kilka dni, bowiem 3 maja tego roku.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU