Jak podaje portal o2, jeden z ważnych rosyjskich oligarchów – Oleg Tinkow, obawia się o swoje życie. Mężczyzna niedawno pokonał białaczkę, teraz jednak obawia się, że zamach na jego życie zorganizuje Kreml.

Mocne słowa rosyjskiego oligarchy

Oligarcha od samego początku w samych negatywach wypowiadał się na temat wojny w Ukrainie, do jakiej posunęła się Rosja. Co więcej, mężczyzna głośno mówił o swoich poglądach między innymi za pośrednictwem Instagrama.

W swoich wypowiedziach Oleg Tinkow nie szczędził ostrych słów w stronę Kremla. Zaznaczył także, że rosyjskie siły zbrojne to „gó****na armia”, a wszystkie osoby, które wspierają działania Rosji to kretyni.

Oligarcha ukrywa się w obawie o swoje życie

Teraz Oleg Tinkow udzielił wywiadu dla „The New York Times”. Podczas rozmowy rosyjski oligarcha wyznał, że administracja prezydenta Federacji Rosyjskiej zgłosiła się do kierownictwa jego banku już następnego dnia po jego głośnych wypowiedziach. Władze Rosji zaznaczyły, że jeśli Tinkow dalej będzie udziałowcem banku, to placówka jest zagrożona nacjonalizacją.

Niestety, Tinkow był zmuszony do sprzedaży 35% swoich udziałów w banku grupie Interros, która należy do Władimira Potanina, rosyjskiego oligarchy, który ma mocno proklemlowskie poglądy.

- Nie mogłem się targować. To jest stan zakładnika — bierzesz to, co ci się oferuje, bez negocjacji – zaznaczył Tinkow podczas rozmowy dla „The New York Times”.

Co więcej, oligarcha wyznał także, że zatrudnił ochroniarzy, bowiem jego znajomi, którzy pracują w rosyjskim wywiadzie, donieśli mu, że powinien obawiać się o swoje życie. Obecnie nie jest wiadomo, gdzie przebywa Tinkow. Jego jacht stacjonuje natomiast w jednym z meksykańskich portów.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU