Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie minęły już dwa miesiące. Świat nieustannie przygląda się sytuacji u naszego wschodniego sąsiada. Dziś wiemy już, że początkowy plan Władimira Putina totalnie nie został zrealizowany. Jak zatem konflikt potoczy się dalej?

Co dalej?

Jak podaje portal Super Express, ostatnio głos na temat nadchodzących wydarzeń zabrał szef Centrum Badań Armii, Konwersji i Rozbrojenia, ukraiński pisarz i ekspert wojskowy – Valentin Badrak.

Specjalista wyjawił trzy scenariusze, które według niego są najbardziej prawdopodobne. Zaznaczył on jednak, że na przebieg wydarzeń ma wpływ między innymi uzyskanie broni z Zachodu, zdolność żołnierzy ukraińskich do obrony Donbasu czy też odzyskanie Mariupola.

Trzy scenariusze. Który z nich okaże się prawdziwy?

Pierwszy scenariusz zakładany przez eksperta dopuszcza sytuację, w której to Putin zostawi wojska na Ukrainie, m.in. w Donbasie i na Krymie, a także wzdłuż korytarza lądowego na Krym, ale jednocześnie dojdzie do zawarcia rozejmu.

W drugim scenariuszu specjalista dopuszcza myśl, że rosyjskie wojska zajmą obecne pozycje i wojna przerodzi się w bardzo długie i wycieńczające działania. Natomiast ostatni scenariusz dopuszcza wyeliminowanie prezydenta Rosji przez kogoś, z jego własnego otoczenia.

- Nie należy jednak mieć nadziei, że następca dyktatora zmieni swoją politykę wobec Ukrainy. Jednocześnie być może będziemy mieli okazję zakończyć wojnę w drodze negocjacji i doprowadzić do wycofania wojsk rosyjskich przynajmniej do pozycji zajmowanych 23 lutego, a może nawet z Krymu i tymczasowo okupowanych obwodów donieckiego i Ługańskiego – zaznacza Valentin Badrak.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU