Wiele osób obawia się, że wojna w Ukrainie przerodzi się w większy konflikt, w którym użyta zostanie broń nuklearna. Eksperci od wojskowości uspokajają, że ryzyko takich działań co prawda istnieje, ale jest na bardzo niskim poziomie. Okazuje się jednak, że innego zdania jest Donald Trump.

Czy konflikt eskaluje?

Jak przypomina portal Super Express, ostatnio prezydent Rosji, Władimir Putin, po raz kolejny wrócił do straszenia świata bronią nuklearną. Polityk zaznaczył, że jeśli któryś kraj zdecyduje się interweniować w konflikcie w Ukrainie i stworzy tym samym zagrożenie dla Rosji, to wykonane zostaną uderzenia odwetowe.

Mimo, że prezydent Rosji nie powiedział, tym razem, wprost o użyciu bomby nuklearnej, to powszechnie tak właśnie odczytano te groźby. Co więcej, po ostatnich słowach Donalda Trumpa, wiele osób jeszcze niespokojniej spogląda na czekającą nasz przyszłość.

Mocne słowa Trumpa

Ostatnio Donald Trump był gościem w programie TalkTV Piersa Morgana. Podczas rozmowy dziennikarz zapytał byłego prezydenta USA, jaka byłaby jego reakcja na groźby prezydenta Rosji, gdyby sam był teraz głową państwa.

- Powiedziałbym, że mamy więcej broni atomowej niż ty, że jest o wiele potężniejsza niż twoja i że nie możesz użyć takich słów nigdy więcej – odpowiedział Donald Trump.

Warto zaznaczyć, że szanse na to, iż Donald Trump ponownie zostanie prezydentem USA są dość duże. Kolejne wybory w Stanach mają odbyć się w 2024 roku, ale na ten moment były prezydent nie potwierdził, czy na pewno będzie w nich kandydować.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU