Jak podaje portal Interia, Alaksandr Łukaszenka ogłosił ostatnio nowe plany Rosji i Białorusi. Jak podał prezydent Białorusi, już niebawem ma powstać nowa unia suwerennych państw, zapoczątkowana przez Rosję i Białoruś. Niebawem mają do niej dołączyć kolejne kraje, mowa tutaj o byłych republikach sowieckich.

Prezydent Białorusi jest pewny swoich racji. Co takiego zamierza

- Mamy taką współpracę i staramy się budować jedno Państwo Związkowe na nowych zasadach, aby nikogo nie urazić, aby rozwijały się suwerenne, niepodległe państwa - Białoruś i Rosja – zaznaczył prezydent Białorusi, cytowany przez BeITA.

Ukraiński wywiad wojskowy donosi natomiast, że państwa członkowskie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbrojnym nie chcą uczestniczyć w „operacjach pokojowych”, jak nazywane są działania podjęte przez Rosję w Ukrainie.

Jak na taki pomysł zareagują inne kraje?

Co więcej, ukraiński wywiad zaznacza także, że żadne z tych krajów nie uznało aneksji Krymu oraz samozwańczych „republik ludowych”, które mieszczą się na wschodnim terenie Ukrainy.

Jak zatem dalej rozwinie się sytuacja i czy którykolwiek kraj z byłych republik sowieckich zechce dołączyć do nowej unii suwerennych państw?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU