Przez jakiś czas, od pierwszych dni wojny w Ukrainie, co kilka dni docierały do nas informacje o trwających rozmowach pokojowych między Ukrainą, a Rosją. Czujni obserwatorzy zauważyli jednak, że od pewnego czasu takie informacje nie pojawiają się już mediach.

Co dalej?

Jak podaje portal Super Express, niestety do tej pory nie doszło do podpisania żadnego paktu pokojowego. Mimo tego, rosyjskie wojska wycofały się ze sporej części Ukrainy i teraz skupione są szczególnie na wschodzie kraju.

Do pewnego czasu wielu dziennikarzy i ekspertów wskazywało, że Władimir Putin chce jak najszybciej zająć Donbas i ogłosić swój sukces, podczas obchodów 9 maja, kiedy to w Moskwie odbędzie się uroczysta parada. Teraz, jak donosi Financial Times, plany prezydenta Rosji mogły się nieco zmienić.

Rosja sobie nie radzi!

Jak donosi Financial Times, kiedy doszło do zatopienia krążownika Moskwa, Putin nie ma już ochoty, aby wojna zakończyła się w pokojowy sposób. Co więcej, nie jest wykluczone, że po zajęciu Donbasu, rosyjskie wojska ruszą do dalszej ofensywy na obwód ługański i doniecki, aby stworzyć korytarz lądowy, aż do Krymu.

Doniesienia brytyjskiego wywiadu są natomiast o wiele mniej optymistyczne dla rosyjskich wojsk. Jak donosi Wielka Brytania, Rosjanie nie mogą poradzić sobie nawet na tak okrojonym terenie.

- Decyzja Rosji o oblężeniu, a nie zaatakowaniu zakładów stalowych Azowstal w Mariupolu oznacza, że wiele rosyjskich jednostek pozostaje w mieście i nie można ich przerzucić. Ukraińska obrona Mariupola wyczerpała również wiele rosyjskich jednostek i zmniejszyła ich skuteczność bojową – zaznacza brytyjski wywiad.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU