Jak podaje portal o2, ostatnio w Mariupolu pojawili się dziennikarze pracujący dla telewizji Russia Today. Według doniesień mieli oni odwiedzić miejscowość Manhusz, która znajduje się w obwodzie donieckim, niedaleko Mariupola.

Tragiczny widok

Zadaniem dziennikarzy było przygotowanie materiału, który miał rozwiać doniesienia innych mediów na temat „zbiorowych mogił” mieszkańców Mariupola. Dziennikarze w swoim nagraniu zaznaczają, że groby należą do konkretnych osób, a na tabliczkach widnieją dokładne imiona i nazwiska.

Prawda jest jednak zupełnie inna. Na drewnianych tabliczkach, które zostały wbite w mogiły, dokładnie widać oznaczenia np.. 50 -60 l.. Nie jest wykluczone, że jest to skrót od rosyjskiego słowa „lat”.

Co więcej, w swoim propagandowym materiale, rosyjscy dziennikarze, pokazują co prawda setki wspomnianych tablic, ale sfilmowany został tylko jeden z sektorów. Jak twierdzą urzędnicy z Rady Miejskiej Mariupola, takich sektorów jest kilka, a w grobach może znajdować się nawet 268 ciał.

Rosjanie ujawnili prawdę

- Biorąc pod uwagę informacje naocznych świadków o charakterze i skali pochówków w kwietniu, potwierdzamy wstępne szacunki – w Manguszu pochowano od 3 do 9 tys. mieszkańców Mariupola – zaznaczył doradca mera Mariupola – Petro Andriuszczenko.

Okazuje się zatem, że w rosyjskiej propagandowej telewizji, przez zupełną nieuwagę dziennikarzy, pokazane zostały masowe groby mieszkańców Mariupolu, o których według planów Rosjan, świat miał się nie dowiedzieć.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU