Nikt nie ma wątpliwości, co do tego, że od samego początku wojny w Ukrainie, prezydent Wołodymyr Zełenski jest zagrożony. Niejednokrotnie już pojawiały się doniesienia o udaremnionych zamachach na prezydenta Ukrainy. Mimo odparcia ataku na Kijów, życie prezydenta nadal jest poważnie zagrożone.

Prezydent Ukrainy nadal jest w zagrożeniu?

Jak podaje portal Super Express, Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy przekazała ostatnio, że Ramzan Kadyrow – dowódca wojsk czeczeńskich, obiecał prezydentowi Rosji, że sam zabije Zełenskiego.

Obietnica taka miała zostać złożona przez czeczeńskiego dowódcę jeszcze w lutym tego roku, tuż przed atakiem Rosji na Ukrainę. Zabiciem prezydenta Ukrainy miały zająć się grupy czeczeńskiego specnazu, które podjęły próby dostania się do Kijowa już 26 lutego.

Wojska czeczeńskie nie tak skuteczne, jak mówiono

Ukraińskie wojska szybko poradziły sobie jednak z czeczeńskimi grupami. Jedna została wyeliminowana, a większość podjęła decyzję o wycofaniu. Obecnie wiadomo o działalności dwóch grup czeczeńskich – jednej na terenie Mariupola i jednej w obwodzie donieckim.

Zarówno w informacjach podawanych przez media rosyjskie, jak i samych Czeczenów, grupy kadyrowców odnoszą same sukcesy. Innego zdania jest natomiast opinia publiczna z innych krajów, która to nazywa czeczeńskie wojska „wojskami tiktokowymi”. Wiemy już, że kadyrowcy nie radzą sobie z ukraińską obroną, jednak mimo wszystko, są oni odpowiedzialni za śmierć wielu cywili.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU