Wojna w Ukrainie trwa już prawie dwa miesiące. Wiele wskazuje na to, że prezydent Rosji, Władimir Putin, rozpoczynając konflikt u naszego wschodniego sąsiada, nie spodziewał się takiego zjednoczenia światowych przywódców.

Putin się przeliczył!

- Ze strategicznego punktu widzenia wojna Putina obraca się przeciwko jej inicjatorowi – co oczywiście nie oznacza, że wygrywa ją już Ukraina i sprawa jest załatwiona. Wygląda jednak na to, że rosyjskiemu satrapie udało się naruszyć od dawna obowiązują strategiczne założenia dla niego korzystne, dziś zastępowane znacznie mniej korzystnymi – zaznacza Łukasz Warzecha, w jednym ze swoich felietonów.

W Europie zrobi się gorąco!

Jednym z wygodnych dla Władimira Putina układów było pozostanie Szwecji oraz Finlandii poza NATO. Z ostatnich doniesień wiemy już, że niebawem może się to zmienić. Oba kraje głośno wyrażają swoje zainteresowanie członkostwem w Sojuszu Północnoatlantyckim.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zarówno Szwecja, jak i Finlandia złożą wnioski o przyjęcie do NATO jeszcze w czerwcu tego roku.

Co więcej, Rosja odpowiedziała już na te oświadczenia Szwecji i Finlandii. Reprezentanci Władimira Putina zaznaczyli bowiem, że jeśli faktycznie oba kraje przyłączą się do NATO, to Rosja rozszerzy swoją strategiczną obronę na granicach, a także zainstaluje broń jądrową w Europie. Jak zatem zakończy się cała sprawa?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU