Wojna w Ukrainie zmusiła miliony ludzi do opuszczenia swoich domów. Spora część z nich znalazła schronienie w Polsce, a część w innych europejskich krajach. Ci, którym nie udało się uciec przeżywają prawdziwe piekło.

Niesamowita odwaga seniora pomogła uratować całą rodzinę!

Jak podaje portal Super Express, w ukraińskich mediach nieustannie pojawia się historia niezwykle dzielnego seniora, który mieszkał w jednej z wsi pod Zaporożem. Mężczyzna, mimo sędziwego wieku, ma bowiem 84. lata, nie wahał się i uratował przed wojną całą swoją rodzinę.

Tylko on, ze wszystkich członków rodziny, posiadał prawo jazdy. Nie zastanawiał się ani chwili i z zagrożonych terenów wywiózł swojego syna, synową, trójkę wnuków oraz psa. Wałentyn Mykołajowycz nigdy wcześniej nie przebył tak długiej trasy samochodem.

UNICEF Ukraina opisał historię mężczyzny i jego rodziny

Mężczyzna dowiózł swoją rodzinę aż do Iwano-Frankiwska, a sama podróż trwała kilka dni. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i cała rodzina jest bezpieczna. Historią mężczyzny i jego najbliższych zainteresował się nawet UNICEF Ukraina.

- W dzieciństwie bawiłem się nabojami i nie chcę, żeby moje wnuki przeżyły to samo - wyznał mężczyzna podczas rozmowy z organizacją UNICEF Ukraina.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU