Jak podaje portal o2, Artur Dmitrijew został ukarany przez Wyborgski Sąd Rejonowy w Petersburgu karą 30 tysięcy rubli, co daje około 1500 złotych, za to, że poprzez wypowiedzenie antywojennego cytatu „dyskredytował” rosyjskie wojsko.

Wyrok dla mężczyzny, który głosił antywojenne hasła jest po prostu absurdalny

Okazuje się, że mężczyzna faktycznie 7 kwietnia pojawił się na jednej ze stacji metra w Petersburgu i miał ze sobą plakat z antywojennym napisem, który brzmiał: "Wojna przyniosła tyle żalu, że nie sposób zapomnieć. Nie ma przebaczenia dla tych, którzy ponownie spiskują agresywnie plany”.

Mężczyzna został natychmiast aresztowany, a już kilka dni później usłyszał wyrok.

Rosjanin nie zgadza się z zarzutami, jakie usłyszał

Warto jednak zaznaczyć, że słowa, które widniały na plakacie, to słowa samego prezydenta Rosji – Władimira Putina, które wypowiedział 9 maja ubiegłego roku podczas Parady Zwycięstwa.

Jak dodał Artur Dmitrijew, skoro on został ukarany za cytowanie Władimira Putina, to rosyjskie media powinny blokować wszystkie przemówienia prezydenta Rosji.

Przypominamy także, że w marcu Władimir Putin podpisał ustawę, według której wszyscy Rosjanie, którzy negatywnie wypowiadają się na temat "specjalnej operacji w Ukrainie" mogą zostać ukarani grzywną bądź też karą pozbawienia wolności.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU