Jak przekazuje portal Interia, wczoraj, późnym wieczorem, na Twitterze Iwanny Kłympusz – ukraińskiej parlamentarzystki, pojawiła się informacja o tym, że wojska rosyjskie atakujące Mariupol, użyły nieznanej substancji chemicznej. Jak podała kobieta, w wyniku ataku, kilku obywateli Ukrainy cierpiało na niewydolność oddechową.

Doniesienia są bardzo niepokojące!

Podobne informacje przekazał także dowódca pułku Azow. Jak zaznaczył Andrij Biłecki, stan poszkodowanych nie jest katastrofalny.

Na ten moment informacji o użyciu broni chemicznej nie potwierdził sam prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski. Pewności, co do zastosowania broni chemicznej nie ma także Wielka Brytania, ani Pentagon. Rzecznik amerykańskiego resortu obrony – John Kirby, zaznacza jednak, że wczorajsze doniesienia są niepokojące.

USA i Wielka Brytania badają sprawę

- Odzwierciedlają obawy, jakie mieliśmy co do możliwości użycia na Ukrainie różnych środków kontroli zamieszek, w tym gazu łzawiącego zmieszanego ze środkami chemicznymi – zaznaczył John Kirby.

Sprawę skomentowała także Liz Truss – rzeczniczka resortu spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Jak zaznaczyła polityk, obecnie trwają ustalenia, czy faktycznie w Mariupolu użyta została broń chemiczna. W tym celu Wielka Brytania współpracuje ze swoimi partnerami, a także korzysta z pomocy brytyjskiego wywiadu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU