Od ponad miesiąca nieustannie trwa wojna w Ukrainie. Kilka dni temu wojska rosyjskie zaczęły wycofywać się z niektórych obwodów i przesuwają się w kierunku Doniecka.

Obrazy, które wzbudzają grozę

Po dotarciu wojsk ukraińskich do większości zrujnowanych przez Rosjan miast, oczom wojskowych ukazały się straszne obrazy. Słyszeliśmy już o wielu doszczętnie zniszczonych miejscowościach. Kolejną z nich jest Czernihów.

- Jestem w leju po bombie. Ludzie opowiadają straszne rzeczy: piloci zniżali samoloty na bardzo małą wysokość, zrzucali po dwie bomby, zawracali, robili następny krąg i znów zrzucali bomby – opowiada dziennikarz Dmytro Komarow, na jednym z opublikowanych nagrań.

Dramatyczna sytuacja

Na filmikach widzimy doszczętnie zrujnowane domy, budynki administracji czy drogi. Pośród zgliszczy można też dostrzec wrak samolotu Su – 34, który był na wyposażeniu armii rosyjskiej. Na opublikowanych nagraniach widać także świeże groby, które zostały wykopane, aby pokonać poległych Ukraińców.

Według informacji przekazanych przez stację BBC, Czernihow zamieszkiwało na co dzień 300 tysięcy osób, a połowa z nich zdołała uciec przed wojną. Jak zaznaczył Władysław Atroszenko – mer Czernihowa, miasto jest zniszczone w aż 70%!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU