Nie da się ukryć, że wiele osób myślało, iż Watykan zajmie nieco bardziej stanowcze stanowisko w sprawie Ukrainy. Tak się jednak nie stało, co wzbudza wiele kontrowersji.

Mocne słowa duchownego!

Jak podaje portal o2, ostatnio na temat sytuacji w Ukrainie wypowiedział się jeden z watykańskich kardynałów, sekretarz stanu Watykanu – Pietro Parolin. Słowa duchownego zaskoczyły wiele osób.

- Wspólnota międzynarodowa chce uniknąć eskalacji konfliktu i dlatego nikt nie interweniował bezpośrednio, ale widzę, że wielu wysyła broń. To straszne, gdy się o tym pomyśli, to może wywołać eskalację wojny, której nie będzie można kontrolować – powiedział duchowny podczas wywiadu dla katolickiego portalu Aci Stampa.

Brak stanowiska papieża dziwi wiele osób

Co więcej, duchowny zaznaczył także, że od 2014 roku, kiedy rozpoczął się kryzys w Ukrainie, Watykan chciał porozumieć się z prezydentem Rosji w sposób pokojowy i nalegał na pokojowe rozwiązania problemu.

Wiele kontrowersji wzbudzają także nadzwyczaj ostrożne słowa papieża Franciszka, który do tej pory nie zabrał stanowczego głosu na temat sytuacji w Ukrainie. Głowa Kościoła katolickiego do tej pory nie przyznała jednoznacznie, że to Rosja najechała na Ukrainę.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU