Jak podaje portal Interia, ostatnio Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała nałożenie kolejnych, dotkliwych sankcji na Rosję oraz Białoruś.

Jakie kroki podejmie Unia Europejska?

Wśród wyszczególnionych sankcji pojawia się między innymi zakaz wstępu do portu dla rosyjskich i białoruskich statków, z wyjątkiem tych przewożących pomoc humanitarną, artykuły rolne i spożywcze oraz energię.

Co więcej, sankcje mają objąć także białoruskich oraz rosyjskich przewoźników drogowych. O takie kroki już jakiś czas temu prosił rząd ukraiński. Jednak zaraz po wypowiedzi szefowej Komisji Europejskiej pojawił się komentarze ze strony rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W jaki sposób Rosja może odpowiedzieć na takie sankcje?

- Naprawdę mam nadzieję, że zdrowy rozsądek w Europie nie pozwoli na rozpoczęcie jakichkolwiek gier wokół Kaliningradu. Myślę, że wielu rozumie, że to igranie z ogniem – powiedział Aleksandr Gruszko – wiceszef rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, cytowany przez agencję TASS.

Na jakie kroki zdecydują się zatem członkowie Unii Europejskiej i czy faktycznie dojdzie do zamknięcia transportu drogowego dla rosyjskich i białoruskich ciężarówek?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU