Jak podaje portal Interia, dziś w nocy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do rosyjskich żołnierzy. W swoim przemówieniu poruszył także temat odbudowy ukraińskiej gospodarki.

Mocne słowa prezydenta Ukrainy

- Wiemy, że Rosjanie rekrutują najemników z innych krajów. Oszukują wielu młodych ludzi. To będzie najgorsza decyzja w ich życiu. Długie życie jest lepsze niż pieniądze oferowane za krótkie życie – mówił prezydent Ukrainy w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Co więcej, Zełenski zaznaczył także, że rosyjscy wojskowi, którzy są brani do niewoli, często nie chcą wracać do swojej ojczyzny. Prezydent dodał, że Rosja nie pamięta o swoich żołnierzach i nie chce ich odzyskać. Co więcej, rodziny tych żołnierzy otrzymują groźby śmierci.

Ukraina nie chce wojny

Polityk zaapelował do Rosjan, aby nagłośnili sprawę w swojej ojczyźnie. Dodał także, że w Internecie można znaleźć numery telefonów, pod którymi rodzice mogą dowiedzieć się, co stało się z ich dziećmi, które zostały wysłane do walk w Ukrainie.

Prezydent Ukrainy zaznaczył także, że jego naród nigdy nie chciał wojny i nie chciał dopuścić do śmierci tysięcy rosyjskich żołnierzy. Dodał, że Ukraina chce pokoju i chce, aby Rosjanie mogli kochać swoje dzieci.