Jak doskonale pamiętamy, Dymitrij Miedwiediew objął stanowisko prezydenta Rosji w 2008 roku. Wtedy też jego żona, Swietłana Miedwiediew została Pierwszą Damą. Po zakończonej kadencji, w 2012 roku były prezydent objął stanowisko premiera.

Co działo się natomiast z byłą Pierwszą Damą?

Jak donosi portal Interia, Pierwsza Dama już w 2011 roku zajęła się działaniami pro – life. Mocno zaangażowała się w kampanię przeciwko aborcji „Daj mi życie!”, a także w drugą akcję „Dzień Rodziny, Miłości i Wierności”. Obie te kampanie prowadzone były przy udziale Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Swoją działalność w tego typu kampaniach kontynuowała także wtedy, kiedy jej mąż objął stanowisko premiera Rosji. Dopiero w 2016 roku słuch o byłej Pierwszej Damie zaginął.

Była Pierwsza Dama unika mediów

Co więcej, w 2019 roku Aleksiej Nawalny wyznał, że dotarł do dokumentów, które wskazują, że od 2012 do 2018 roku Swietłana Miedwiediew odbywała wiele prywatnych podróży samolotem, który zarejestrowany był w rajach podatkowych. W swoich materiałach, opozycjonista zaznaczył, że koszty tych podróży przerosły pensję premiera Rosji.

Od 2016 roku do dziś nie jest wiadomo, co dzieje się ze Swietłaną Miedwiediew. Kobieta nie pojawia się w mediach, ani też nie można jej zobaczyć na ważnych, państwowych uroczystościach.