Jak zauważyły media, w ostatnim czasie zachowanie Piotra Kraśki mocno niepokoiło wiele osób. Od pewnego czasu dziennikarz praktycznie wcale się nie uśmiechał, nawet podczas prowadzonych przez siebie programów.

Sytuacja była bardzo napięta!

Jak podaje portal Super Express, nietrudno domyślić się co było przyczyną takiego humoru znanego dziennikarza. Wiemy bowiem, że ostatnie tygodnie pełne były emocji dotyczących ustawy „lex TVN” i wielu kontrowersji jakie narosły wokół niej. Dziennikarze obawiali się o swoją pracę, ale i o wolność mediów w naszym kraju.

Finalnie jednak, 9 września Senat odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji i pracownicy stacji TVN mogą znów cieszyć się swoją pracą! Ulga niemal od razu spowodowała zmianę w zachowaniu wielu z nich!

Wszystko skończyło się pomyślnie!

- Biuro Legislacyjne Senatu w konkluzji swojej opinii stwierdza, że nowelizowana ustawa nie powinna stać się częścią systemu prawnego, ponieważ narusza szereg przepisów Konstytucji RP… - mówiła w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej senator Barbara Zdrojewska.

Informacja ta natychmiast spowodowała, że na twarzach wielu dziennikarzy, w tym Piotra Kraśki ponownie zagościł spokój i uśmiech, a na instagramowym profilu dziennikarza zaczęły pojawiać się radosne posty! Fani dziennikarza wreszcie odetchnęli z ulgą!