W niedzielny poranek, 9 czerwca 2024 roku, świat polskiego kina stracił jedną ze swoich najjaśniejszych gwiazd. W wieku 58 lat zmarła Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka znana i uwielbiana przede wszystkim za rolę Haliny Kiepskiej w kultowym serialu "Świat według Kiepskich".


Kipiel-Sztuka urodziła się w 1965 roku w Legnicy. Już od najmłodszych lat czuła ciągoty do aktorstwa, co zaowocowało studiami w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu studiów pracowała w teatrach w Gnieźnie i Legnicy, jednak to rola Halinki Kiepskiej przyniosła jej prawdziwą rozpoznawalność i uwielbienie widzów, informuje Pomponik.

"Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka" - oznajmiła Renata Pałys na swoim profilu. W rozmowie z prasą dodała: "Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła". Niestety, nie wiadomo, z jaką chorobą zmagała się aktorka.


Przez 23 lata wcielała się w postać żony Ferdynanda Kiepskiego, stając się ikoną polskiej komedii. Jej charakterystyczna energia, cięty język i sarkastyczny humor bawiły miliony Polaków, czyniąc "Świat według Kiepskich" jednym z najpopularniejszych seriali w historii polskiej telewizji.

Kipiel-Sztuka była nie tylko utalentowaną aktorką, ale również ciepłą i serdeczną osobą. Wspominają ją przyjaciele i koledzy z branży jako osobę pełną pasji, zaangażowania i chęci dzielenia się swoim talentem z innymi.


Odejście Marzeny Kipiel-Sztuki to ogromna strata dla polskiego kina i telewizji. Jej rola Halinki Kiepskiej na zawsze pozostanie w pamięci widzów, a sama aktorka zapisała się na kartach historii polskiej komedii jako jedna z jej najwybitniejszych gwiazd.


Śmierć Kipiel-Sztuki to nie tylko strata dla świata artystycznego, ale również dla wszystkich, którzy znali ją osobiście i mogli doświadczyć jej ciepła, życzliwości i talentu. W pamięci pozostanie jako aktorka, która bawiła miliony Polaków i na zawsze zapisała się w historii polskiej komedii.