W czwartek, 23 maja, doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął Maciej Luśnia, aktor znany z takich produkcji jak “Na dobre i na złe” oraz “Barwy Szczęścia”. Informację o jego nagłej śmierci przekazał portal filmpolski.pl, co wstrząsnęło światem polskiego teatru i telewizji.


Nie Żyje Maciej Luśnia


Maciej Luśnia, 55-letni aktor teatralny i filmowy, przez wiele lat związany był z krakowskim Starym Teatrem. Jego talent aktorski przyciągał uwagę widzów w wielu popularnych serialach, takich jak “Barwy Szczęścia", “Prawo Agaty” czy “Ojciec Mateusz”. W piątek portal filmpolski.pl poinformował o tragicznej śmierci aktora, co spotkało się z falą smutku i współczucia ze strony jego fanów oraz środowiska artystycznego.


Przyczyna Śmierci Macieja Luśni


Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym w drodze na plan filmowy. Jego nagłe odejście poruszyło najbliższych, przyjaciół oraz członków Krakowskiego Teatru Komedia, gdzie ostatnio występował. Organizacja udostępniła na swoich mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie aktora z wzruszającym opisem:


"Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela i Aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną."


Fani i Przyjaciele Żegnają Aktora


Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od fanów aktora, którzy postanowili go pożegnać i złożyć kondolencje rodzinie. Niektórzy z komentujących zwrócili uwagę na nagłą śmierć aktora i wspominali swoje ostatnie spotkania z Luśnią:


"Nie wierzę. A jeszcze nie tak dawno, widzieliśmy się na Zamku w Krasiczynie."


"Wyrazy współczucia dla Rodziny."


"Ta wiadomość wciąż do mnie nie dociera!! Wyrazy współczucia dla rodziny."


"Wspaniały aktor i reżyser... będzie nam brakowało."


Kariera i Osiągnięcia Macieja Luśni


Maciej Luśnia ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Między 1992 a 2004 rokiem związany był z krakowskim Starym Teatrem, gdzie zdobył uznanie zarówno kolegów po fachu, jak i publiczności. Aktor miał również karierę akademicką - przez niemal 20 lat wykładał na prywatnej szkole aktorskiej SPOT, kształcąc kolejne pokolenia aktorów.


W ostatnim czasie widzowie mieli okazję zobaczyć go na antenie Polsatu w serialu “Pierwsza miłość”. Ostatnią jego produkcją był film fabularny “Irena's Vow” z 2023 roku.


Śmierć Macieja Luśni jest ogromną stratą dla świata teatru i telewizji. Jego talent, pasja i zaangażowanie na długo pozostaną w pamięci tych, którzy mieli szczęście go znać i podziwiać jego pracę. Współczujemy rodzinie, przyjaciołom i fanom, którzy stracili wyjątkowego człowieka i artystę.