Nowe informacje prosto z Ukrainy właśnie pojawiły się w mediach. Z uwagi na niezwykle ciężkie warunki dzieci rodzą się w piwnicach i schronach. Od początku działań zbrojnych na świat w stolicy kraju przyszło niemal 400 dzieci.

Trwający od ponad tygodnia atak Rosji na Ukrainę wstrząsnął niemalże całym światem. Nie tylko sami mieszkańcy oblężonego kraju, ale także obywatele krajów ościennych oraz innych terytoriów na całym świecie nie mogą w to uwierzyć, że w XXI wieku dochodzi do tak poważnych i niosących tragiczne skutki działań zbrojnych.

Mieszkańcy Ukrainy dosłownie z dnia na dzień musieli porzucić dotychczasowe życie oraz zacząć je zupełnie inaczej - chowając się w bunkrach i piwnicach lub uciekając do innych krajów. Posiadany dobytek czy praca dla tysięcy osób to już przeszłość, do której nigdy nie wróci...

Cud życia podczas wojny

Podczas tak tragicznego i ciężkiego czasu dla wszystkich pojawiają się także radosne wiadomości, jak cud narodzin. Jak donoszą media, w samym Kijowie od początku działań zbrojnych na świat przyszło prawie 400 dzieci! Dokładnie 199 dziewczynek oraz 191 chłopców.

Niestety, zdecydowana większość mam musiała odbywać poród w ciężkich warunkach, a nie szpitalnych salach, lecz mimo wszystko każda z nich otrzymała odpowiednią pomoc medyczną.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT