500 plus to świadczenie pobierane przez miliony Polaków. Dodatek ma na celu umożliwienie rodzicom finansowanie potrzeb ich pociech.

Jak zauważa Super Express, w życie weszły nowe zasady – żeby dalej móc korzystać z 500 plus, nie można zapomnieć o złożeniu nowego wniosku. Jak to zrobić, nie narażając się na utratę dodatkowych środków?

500 plus. Źródło: Youtube Kutno Tv
500 plus. Źródło: Youtube Kutno Tv

Jak złożyć wniosek o 500+?

W 2020 roku osoby korzystające z 500 plus nie musiały wypełniać żadnych wniosków ani przejmować się zbędnymi formalnościami. W 2021 zasady uległy jednak zmianie. By móc liczyć na pieniądze z 500 plus, będzie trzeba pamiętać o złożeniu wniosku.

Od kiedy można to zrobić? W formie elektronicznej – już teraz, zaś w papierowej – od 1 kwietnia. Należy pamiętać o złożeniu wniosku po to, by dalej otrzymywać świadczenie.

Wielu rodziców może ucieszyć fakt, że posiadacze kont bankowych mogą złożyć wniosek w zaledwie kilka chwil, a następnie weryfikacją zajmie się gmina. Większość polskich banków oferuje możliwość przesłania dokumentu.

500 plus. Źródło: Youtube Kutno Tv
500 plus. Źródło: Youtube Kutno Tv

Należy pamiętać o dopełnieniu tego obowiązku maksymalnie do 30 kwietnia 2021 roku. W innym przypadku, jeśli zapomnimy złożyć wniosek i zrobimy to później, świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku, a więc nie zapewnimy sobie ciągłego dodatku.

Jeśli chce się wysłać wniosek w tradycyjnej formie, będzie można to zrobić od 1 kwietnia – wystarczy dostarczyć go pocztą lub udać się do urzędu osobiście.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PRZYJACIÓŁKA PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO WZRUSZYŁA DO ŁEZ SŁOWAMI NA TEMAT UWIELBIANEGO AKTORA. MINĄŁ ROK, A WSZYSCY WSPOMINAJĄ BO BARDZO CIEPŁO

O tym się mówi w Polsce: EWA BILAN-STOCH I KAMIL STOCH WYDAJĄ SIĘ BYĆ IDEALNĄ PARĄ. CIĘŻKO UWIERZYĆ W TO, JAKA JEST RÓŻNICA WIEKU W ICH ZWIĄZKU. ILE LAT MA ŻONA SKOCZKA

O tym się mówi na świecie: Z KSIĘCIEM FILIPEM JEST CORAZ GORZEJ? RODZINA KRÓLEWSKA MODLI SIĘ O MĘŻA KRÓLOWEJ ELŻBIETY. NOWE INFORMACJE O JEGO STANIE ZDROWIA

Z życia gwiazd: ZNANE GWIAZDY RÓWNIEŻ MOGĄ LICZYĆ NA WALORYZACJĘ SWOICH ŚWIADCZEŃ. ILE WYNIESIE EMERYTURA TERESY LIPOWSKIEJ I INNYCH SENIORÓW ZNANYCH Z EKRANÓW