Okazuje się, że seniorzy mogą liczyć na pomoc w obecnych, trudnych finansowo czasach. Taką formą pomocy ma być bowiem emerytura zaliczkowa.

O co dokładnie chodzi?

W ostatnim czasie sytuacja finansowa wielu Polaków uległa znacznemu pogorszeniu, a powodem tego jest oczywiście nieustannie rosnąca inflacja. W jednej z gorszych sytuacji znajdują się emeryci. Świadczenia emerytalne nigdy nie należały do zbyt wysokich, a w obecnej sytuacji wielu emerytów znalazło się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej.

Warto zaznaczyć, że waloryzacja emerytur, która miała miejsce w marcu wyniosła 7%, natomiast miesiąc później inflacja ukształtowała się na poziomie 12,3%. Dodatkowo, specjaliści są pewni, że szczyt inflacji nadal jest przed nami.

Inflacja jeszcze długo się nie zatrzyma

- Myślę, że za kilka miesięcy będzie jaśniejsze, w którym kierunku podążamy. Nikt się nie myli, co do tego, że co najmniej do trzeciego kwartału ta inflacja będzie się utrzymywać na bardzo wysokim poziomie – zaznacza Waldemar Buda – minister rozwoju i technologii.

Jak podaje portal Super Express, z tego powodu rząd zaproponował rozwiązanie, które ma pomóc emerytom i rencistom. Wdrożona ma zostać bowiem „waloryzacja zaliczkowa”. Pomysł ten ma być wdrożony, jeśli średnioroczna inflacja przekroczy 8%.

W takiej sytuacji emeryci oraz renciści otrzymają drugą waloryzację świadczenia w ciągu tego samego roku. Należy jednak dodać, że waloryzacja taka nie byłaby stała, ale zostałaby odjęta od kolejnej, marcowej waloryzacji.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL "ŻYCIE POLSKA" PISAŁ RÓWNIEŻ O: SPECJALNY RODZAJ SAMOLOTU POJAWIŁ SIĘ NAD STOLICĄ ROSJI. NIEKTÓRZY NAZYWAJĄ GO „MASZYNĄ DNIA SĄDU OSTATECZNEGO”! NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ZNAD MOSKWY

W OSTATNICH DNIACH PISALIŚMY TAKŻE O: NA JAW WYSZŁY INFORMACJE O DŁUGO SKRYWANYM ZASKAKUJĄCYM PLANIE PIS! WIADOMO, CO MOŻE SIĘ STAĆ W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH. CZY CZEKAJĄ NAS NOWE WYBORY