Jak informuje portal Fakt, już od dziś do końca kwietnia można składać PIT za ubiegły rok. Warto także pamiętać, że im szybciej się z tym uporamy, tym szybciej otrzymamy zwrot podatku, który powinien wpłynąć na nasze konto w ciągu 45 dni od złożenia niezbędnych dokumentów.

Usługa e-PIT nie jest nieomylna!

Już od kilku lat urzędy zachęcają nas do wypełniania zeznania podatkowego za pośrednictwem usługi e-PIT. Z takiego rozwiązania nie mogą jednak nadal skorzystać wszystkie osoby, które prowadzą działalność gospodarcza.

Dziś na kontach internetowych wielu osób pojawi się uzupełniony za nas PIT. Okazuje się jednak, że zanim go zaakceptujemy i prześlemy do urzędu powinniśmy dokładnie przeanalizować jego wypełnienie.

Warto sprawdzić swój PIT przed zatwierdzeniem!

Internetowa aplikacja nie wypełnia bowiem za nas rubryki, w której wpisujemy na jaką organizację chcemy przekazać 1% swojego podatku. Warto zwrócić na to uwagę, bowiem jeśli nie wypełnimy tej rubryki, to pieniądze trafią wprost do Urzędu Skarbowego.

Co więcej, zeznania często zawierają błędy, a musimy pamiętać, że jeżeli złożymy błędny PIT to cała odpowiedzialność spoczywa bezpośrednio na nas, a nie na internetowej aplikacji.

Warto także sprawdzić, czy e-PIT w odpowiedni sposób naliczył przysługujące nam ulgi. Wśród ulg, z których możemy skorzystać jest m.in. ulga na Internet, ulga prorodzinna, ulga dla krwiodawców, ulga na sprzęt rehabilitacyjny i leki dla osób niepełnosprawnych, ulga abolicyjna, darowizna na rzecz walki z COVID-19 oraz ulga termomodernizacyjna.

Trwa składanie zeznań podatkowych! / YouTube:  iplaTV
Trwa składanie zeznań podatkowych! / YouTube: iplaTV

Jak informował portal "Życie PL": ODWAŻNY ŻART PRACOWNIKÓW AMBASADY WIELKIEJ BRYTANII W POLSCE. CZY PREZYDENT ANDRZEJ DUDA WYCIĄGNIE KONSEKWENCJE

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

Portal "Życie PL" pisał również: OGROMNE ZAMIESZANIE NA PROFILU ADAMA MAŁYSZA! INTERNAUCI NIE PRZEBIERALI W SŁOWACH. TO PO PROSTU NIEDOPUSZCZALNE

O tym mówi się w Polsce: WIELKA RADOŚĆ W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ! TO JUŻ PEWNE! MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY OCZEKUJĄ DRUGIEGO DZIECKA