Nie ulega wątpliwości, że gdy pierwsza dama towarzyszy mężowi w różnych spotkaniach i delegacjach, jest to dobrze widziane w oczach społeczeństwa. Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Polski Andrzeja Dudy, ciągle ma ręce pełne roboty.

"Niestety nie dała rady dzisiaj być z nami"

Jak wiemy, podczas prezydenckiej kampanii wyborczej, media wciąż prześcigały się w rankingach ewentualnych przyszłych pierwszych dam Rzeczypospolitej Polski. Żony kandydatów na urząd prezydencki znalazły się na świeczniku, a opinia publiczna prześcigała się w krytykowaniu ówczesnej pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Zarzucano jej bierność, małą aktywność w obszarze swojej funkcji, oraz zajmowanie się rzeczami mało istotnymi społecznie.

Byli tacy, którzy stawali w jej obronie przyznając, że żona prezydenta wcale nie musi za każdym razem, gdy podejmuje się jakiegoś zadania, zwoływać konferencji prasowej, by w blasku fleszy wykazywać swoją aktywność.

Żona Andrzeja Dudy otrzymała kolejną szansę na wykazanie się jako pierwsza dama, po zwycięztwie jej męża w wyborach prezydenckich.

Obecnie widać Agatę Kornhauser-Dudę podczas licznych spotkań i kampanii społecznych, a także towarzyszącą mężowi w wykonywaniu zadań prezydenckich. Niestety w Dzień Strażaka Agaty Kornhauser-Dudy nie było przy mężu podczas jego spotkania ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej.

Przede wszystkim chce bardzo serdecznie podziękować w imieniu oczywiście moim własnym, ale także i w imieniu mojej małżonki Agaty i bardzo przeprosić, że Agata nie może być dzisiaj z nami obecna. Prosiła, żeby państwa bardzo bardzo serdecznie i gorąco pozdrowić, żeby przekazać z okazji Dnia Strażaka jej najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia. (…) Niestety nie dała rady dzisiaj być z nami, z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia, i która niestety póki co bardzo przeszkadza jej w normalnym wykonywaniu obowiązków, zwłaszcza w dłuższym staniu i dlatego nie może być dzisiaj z nami.

O tym się mówi: Ma 14 lat i zostanie matką po raz drugi. Mówiła, że ojcem pierwszego dziecka jest 10-latek. Ile ma lat ojciec drugiego dziecka

Zerknij: Poruszający gest Williama i Harry'ego. Zrobią to czcząc pamięć o księżnej Dianie. O co chodzi