Wczoraj zakończyła się wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych – Joe Bidena w naszym kraju. Na jej zakończenie polityk wygłosił przemówienie przed Zamkiem Królewskim. Wystąpienie Joe Bidena jest obecnie mocno komentowane w niemal wszystkich mediach.

Joe Biden zaapelował o ratowanie demokracji

Prezydent USA podczas swojej mowy odwołał się między innymi do papieża Jana Pawła II, a także do Lecha Wałęsy. Polityk zaznaczył, że walka o nową wolność zajmie nie dni czy tygodnie, a lata. Prezydent zwrócił także uwagę na fakt, że Rosja kolejny raz atakuje demokrację.

Tomasz Kammel skomentował wystąpienie prezydenta USA

Przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych skomentował znany polski dziennikarz – Tomasz Kammel. Co takiego powiedział?

- Słowa mają wielką moc. Przed chwilą udowadniał to prezydent USA. Nie zajmuję się polityką, ale wiem, jak pisze się przemówienia. To było majstersztykiem! Nie było tam ani jednego przypadkowego zdania. Konstrukcja całości, emocje, plus start i finisz oparte o te same słowa JPII – zaznaczył Tomasz Kammel.

Dziennikarz zaznaczył także, że dopiero za jakiś czas okaże się, czy wczorajsze przemówienie prezydenta USA było skuteczne. Dodał także, że sam chciałby napisać taką mowę.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT