Jak podaje portal Super Express, wczoraj, w świąteczny poniedziałek, w mediach pojawiła się niezwykle smutna wiadomość. W wieku 82. lat zmarł Andrzej Korzyński, znany kompozytor.

To ogromna strata

Utwory Andrzeja Korzyńskiego stanowiły ścieżkę dźwiękową do takich filmów jak „Akademia Pana Kleksa”, „Człowiek z marmuru”, „W pustyni i w puszczy”, „Człowiek z żelaza” czy „Wielki Szu”.

Co więcej, kompozytor był także twórcą postaci Franka Kimono, w którą wcielił się Piotr Fronczewski. Postać ta w szybkim tempie zyskała ogromną popularność i sympatię widzów.

Wielki kompozytor

W jednym z wywiadów sam Andrzej Korzyński przyznał, że wprowadzenie do naszego kraju takich utworów nie było łatwym zadaniem.

- Przez lata Polskie Nagrania, w zasadzie monopolista na naszym rynku, nie chciały mnie wydawać. "Akademię Pana Kleksa" i "Franka Kimono" wydały polonijne firmy. Oczywiście potem Polskie Nagrania żałowały odrzucenia tych płyt, bo stały się hitami – mówił kompozytor podczas wywiadu z Dziennikiem.pl.

Andrzej Korzyński był również twórcą utworu „Mydełko Fa”, który wykonywała Marlena Drozdowska oraz Marek Konrad. Kompozytor tworzył także utwory dla Ireny Jarockiej, Maryli Rodowicz oraz Czesława Niemena.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU