Od czasu rozpoczęcia tragicznych wydarzeń w Ukrainie, Polacy nieustannie solidaryzują się z naszymi wschodnimi sąsiadami i starają się pomóc, jak tylko mogą. Jedną z osób, która oficjalnie pomaga uchodźcom jest Pierwsza Dama – Agata Duda.

Pierwsza Dama nawołuje do pokoju

Jak podaje portal Pomponik, wczoraj, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, Pierwsza Dama zwróciła się bezpośrednio do rosyjskich żon oraz matek. Agata Duda opublikowała bowiem zdjęcie z kartką, na której w języku rosyjskim widnieje napis #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę.

- Przypadający 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny – mówiła Pierwsza Dama.

Joanna Kurska także włączyła się w akcję

W akcję zapoczątkowaną przez Agatę Dudę włączyła się także żona Jacka Kurskiego – Joanna. Sam prezes TVP poinformował o tym na swoim Twitterze. Okazuje się jednak, że zachowanie Joanny Kurskiej nie przypadło do gustu wszystkim. Kobieta została mocno skrytykowana przez Mariannę Schreiber.

Żona polityka zwróciła się do Joanny Kurskiej zaznaczając, że zamiast pozować z kartką papieru powinna przyjąć uchodźców do swojego wielkiego domu.