Zajmuje mi to do pięciu opakowań tego produktu w dwa wieczory. Można to przypisać jednej z najbardziej dostępnych i tanich metod przetwarzania roślin kwiatowych i owocowych. Soda ochroni porzeczki przed chorobami, a krzewy róż przed inwazją mszyc. Ponadto za pomocą sody można obniżyć kwasowość gleby. Ten niedrogi produkt spożywczy, pakowany w papierowe opakowania, ochroni Twoje nasadzenia przed chorobami, a same grządki przed rozmnażaniem się chwastów.
W dzisiejszym artykule opowiem o metodach używania sody, które przetestowałam na własnym doświadczeniu.
1. Zabezpieczamy porzeczki, agrest i inne rośliny
Przetwarzanie odbywa się na początku maja, a następnie powtarza się po 7 dniach. To doskonała profilaktyka przeciwko mączniakowi prawdziwemu. Aby uzyskać roztwór, wsyp 80 gramów sody do dziesięciu litrów wody i dodaj kolejne 40 gramów mydła do prania. Następnie wylewamy mieszaninę do konewki z opryskiwaczy i opryskujemy nasze rośliny. Jedna konewka - jeden krzak. Ta mieszanka nadaje się również do cukinii.
2. Opryski pomidorów
Mam pomidory szklarniowe. I zaczynam je sadzić nie wcześniej niż 10-15 maja, wszystko zależy oczywiście od pogody. Po 7 dniach przeprowadzam kurację na zarazę. Aby przygotować roztwór, wsyp 60 gramów sody do dziesięciu litrów wody. Uzyskujesz wówczas jedną konewkę. Takie podlewanie ochroni liście pomidora przed czernieniem.
Istnieje opinia, że po takim podlewaniu owoce stają się słodsze. Nie wiem, czy to prawda, czy mit, ale lubimy nasze pomidory.
3. Ochrona róż
W konewce rozpuść 80 gramów sody oczyszczonej i spryskaj krzewy kwiatowe. Rośliny podlewamy wyłącznie wieczorem, zabieg powtarzamy po 2-3 dniach.
4. Usuwanie chwastów
Napełnij konewkę wodą i wlej do niej 0,5 paczki sody, wymieszaj i podlej wszystkie rabaty i klomby. Rezultatem jest mniej chwastów. Nie martw się, nie wpłynie to w żaden sposób na zbiory owoców i kwiaty.
5. Ochrona przed mrówkami
Całą paczkę rozpuść w wiadrze z wodą i wlej na mrowisko. I rozsyp suchą sodę wokół samego mrowiska.
6. Podlewanie marchewki, rabat cebuli i ziół
Pozbywamy się gąsienic: wsyp 100 gramów sody do dziesięciu litrów wody. Moja mama robi takie rozwiązanie do podlewania kapusty.
Przepis na ślimaka: wymieszaj ten sam stosunek sody i mąki i posyp dotknięte liście tą mieszanką.
7. Kwasowość gleby
W każdy dołek wsyp szczyptę sody oczyszczonej, która dobrze wpływa na narośle warzyw.
8. Podlewanie ogórków i pomidorów w czerwcu i lipcu
Zmieszaj 5 gramów sody z litrem wody (jedna konewka - 50 gramów sody) i podlewaj raz na 14 dni. Potem ogórki rosną szybciej, obficie kwitną i owocują.
Głównym atutem tego roztworu sodowego jest jego przyjazność dla środowiska i wysoka wydajność. Sprawdzone przeze mnie osobiście.
To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi
O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor