Utrzymanie lśniącego piekarnika jest niemal syzyfową pracą. Jak doskonale wiemy, brudzi się on niezwykle szybko, a przypalony tłuszcz wcale nie jest najłatwiejszy do usunięcia. Niestety, czasem marnujemy ogromne ilości czasu na tym, aby doprowadzić piekarnik do użyteczności. Okazuje się jednak, że istnieją szybsze i dużo lepsze sposoby na to, aby pozbyć się uciążliwych zabrudzeń!

Niezwykle męczące zajęcie!

Jak podaje portal interia, jeden z najprostszych, a zarazem bardzo ekologicznych sposobów wymaga dosłownie minimum naszej pracy! Wystarczy napełnić naczynie żaroodporne woda, a następnie umieścić je w piekarniku rozgrzanym do 150 stopni Celsjusza na około dziesięć minut. Po tym czasie należy wyłączyć piekarnik i poczekać chwile aż nieco ostygnie, a następnie przetrzeć ściany piekarnika mokrą gąbką. Tłuszcz schodzi sam!

Szybko i sprawnie!

Innym, równie skutecznym sposobem jest przygotowanie roztworu z wody octu i sody oczyszczonej. Wodę z octem należy zmieszać w proporcjach 1:1, a na sam koniec dodać taką ilość sody, aby uzyskana mikstura miała konsystencję papki.

Następnie pastę nakładamy na miejsca, w których zgromadził się największy brud i czekamy kilka minut, aby mikstura mogła zadziałać. Następnie wycieramy piekarnik przy pomocy zwilżonej szmatki i gotowe!

Jak widać wcale nie trzeba spędzić dużej ilości czasu na czyszczeniu piekarnika i w szybki i łatwy sposób można uzyskać zadowalające efekty!