W tej chwili mamy wszechobecny odwrót od sztucznych środków chemicznych w przypadku dbania o dom – sprzątania, prania, zmywania naczyń itp. Wracamy do metod znanych naszym babciom, które okazują się być nie tylko niesamowicie skuteczne, ale zdecydowanie tańsze od drogeryjnej chemii.

Wśród skutecznych i znanych od dekad środków znajduje się stara dobra soda oczyszczona. Jest ona fantastyczną substancją służącą między innymi do udrażniania rur czy odpływów w naszym zlewach i umywalkach. To właśnie dzięki niej można pozbyć się w prosty sposób zatorów. Jak jej użyć, aby była skuteczna?

Soda oczyszczona doskonała do udrożniania rur i oczyszczania odpływów w zlewie. Jak jej użyć?

Jak informuje serwis O2, warto nie doprowadzać naszych rur i odpływów w zlewie, umywalce, wannie czy prysznicu do stanu, w którym oczyszczenie zatorów w nich istniejących będzie naprawdę trudnym zadaniem. Ich zapchanie prowadzi do wytworzenia się nieprzyjemnych zapachów.

Choć w marketach mamy dostęp do wielu znanych i popularnych środków chemicznych służących do udrożniania rur to warto wiedzieć, że proces ten można przeprowadzić bez szkodliwej chemii.

Nie potrzeba nam drogich i specjalistycznych chemikaliów. Aby w domowy, tani, szybki i co ważne skuteczny sposób usunąć zatory w zlewie i odpływie wystarczy mieć w domu, oprócz sody oczyszczonej jeszcze dwa składniki – płyn do mycia naczyń i ocet.

Wystarczy wlać do odpływu łyżeczkę płynu do mycia naczyń, a potem wsypać pół szklanki sody oczyszczonej, po czym wlać dwie szklanki octu. Następnie wystarczy zatkać odpływ kuchenną ściereczką i poczekać około 10 minut.

Po upływie tego czasu trzeba zalać miksturę gorącą wodą, a najlepiej wrzątkiem i to wszystko! Nasze zatkane odpływy będą czyste!

Soda oczyszczona/YouTube @Dr Bartek Kulczyński

Jak informował portal "Życie Polska": WAŻNE SŁOWA PREZYDENTA ZEŁENSKIEGO DO SPOŁECZNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ. PREZYDENT UKRAINY WEZWAŁ DO ZAJĘCIA STANOWISK. JEGO ZDANIEM TO KONIEC MILCZENIA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE WIADOMOŚCI O UKRAINIE. BIDEN W SWOIM ORĘDZIU MOCNO O WŁADIMIRZE PUTINIE. STANY ZJEDNOCZONE MAJĄ PLAN OCHRONY PAŃSTW CZŁONKOWSKICH NATO

Portal "Życie Polska" pisał również: POWALAJĄCE INFORMACJE O MAGDALENIE OGÓREK! DZIENNIKARKA PRZEZ MIESIĄCE UKRYWAŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ. WIELKIE ZMIANY W JEJ ŻYCIU PRYWATNYM. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNY I CZĘSTO KUPOWANY PRZEZ POLAKÓW PRODUKT SPOŻYWCZY WYCOFYWANY ZE SKLEPÓW. GIS WYKRYŁ SZKODLIWĄ DLA NASZEGO ZDROWIA BAKTERIĘ. LEPIEJ TEGO NIE JEŚĆ