Łazienka jest takim miejscem w każdym mieszkaniu, które w największym stopniu narażone jest na nieustanne działanie wilgoci. Problem jest jeszcze bardziej poważny, kiedy nie możemy zapewnić dobrej wentylacji w tym pomieszczeniu.

Jak uporać się z brudnymi fugami?

Wilgoć, która nieustannie jest obecna w łazience powoduje, że na ścianach pojawia się grzyb, a w powietrzu czuć nieprzyjemny zapach. Dodatkowo ręczniki kąpielowe nie chcą schnąć, a brud zdecydowanie szybciej pojawia się na fugach czy sanitariatach.

Jak jednak podaje portal o2, istnieje skuteczny sposób, który pozwoli zachować idealnie czyste fugi! Najważniejsze jest, aby na samym początku dokładnie wyczyścić fugi. W tym celu można użyć domowej pasty, sporządzonej z sody, wody utlenionej oraz octu. Taka mikstura posiada właściwości grzybobójcze i doskonale wyczyści nasze fugi! Następnie musimy dobrze wywietrzyć łazienkę.

Ten sposób pomoże nam raz na zawsze zapomnieć o brudnych fugach!

Do wykonania kolejnego kroku potrzebna nam będzie zwykła, biała świeczka. Musimy nią porządnie natrzeć fugi, co umożliwi stworzenie warstwy ochronnej, przez którą nie będzie przenikać wilgoć! Nasze fugi wreszcie będą czyste i suche i przestaną być idealną pożywką dla bakterii!