Niestety, od wielu tygodni większość Polaków narzeka na coraz wyższe rachunki za prąd, gaz i za ogrzewanie. Wielu z nas szuka rozmaitych sposobów na to, aby poprawić domowy budżet i mieć więcej pieniędzy.

Możemy sobie pomóc za pośrednictwem dofinansowania w postaci dodatkowych środków na wymianę źródeł ciepła, uszczelnienie okien bądź zamontowanie wentylacji.

Jak informuje serwis Gazeta.pl, Polacy mają coraz więcej opcji na możliwość uzyskania zwrotu części kosztów termomodernizacji domów.

Największa pomoc finansowa może do nas popłynąć właśnie, jeśli szukamy opcji zmniejszenia sum rachunków za ogrzewanie. Jak można wykorzystać tę pomoc finansową?

Coraz więcej programów finansowych służących zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Z których warto skorzystać?

Jednym z nowych programów, z którego już wkrótce będą mogli korzystać obywatele Polski to „Moje Ciepło” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze trafią jednak do nielicznych – do tych osób, które zdecydują się na pompę ciepła.

Dopłata nie przekracza 30 procent inwestycji i wyniesie do 7 tysięcy złotych przy zakupie i zamontowaniu powietrznej pompy ciepła i do 21 tysięcy złotych w przypadku gruntowej.

Warto również zwrócić się do programu „Czyste Powietrze”, który w tej chwili jest bodaj najpopularniejszym z dostępnych możliwości otrzymania dofinansowania.

W tej chwili w kolejnej edycji programu będzie można uzyskać dofinansowanie wymiany mało efektywnych źródeł ciepła i prac związanych z termomodernizacją.

Pieniądze będzie można dostać nie tylko na zakup i montaż nowych urządzeń, ale też na docieplenie budynków, wymianę okien czy drzwi, montaż OZE czy wentylacji mechanicznej.

Aby otrzymać taką dopłatę nawet do 69 tysięcy złotych nie można przekroczyć rocznie 100 tysięcy złotych dochodu.

Kaloryfer/YouTube @Drzewo zamiast benzyny

Jak informował portal "Życie Polska": PREZYDENT UKRAINY MA POWAŻNE ŻĄDANIE WOBEC SPOŁECZNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ. WOŁODYMIR ZEŁENSKI DOMAGA SIĘ ZAMKNIĘCIA NIEBA NAD SWOIM KRAJEM. DLACZEGO

Przypomnij sobie: WIADOMO JUŻ, JAK UKŁADA SIĘ ŻYCIE KATARZYNY CICHOPEK I MARCINA HAKIELA PO ROZSTANIU. TANCERZ DOSKONALE SIĘ BAWI, A AKTORKA ZAMILKŁA. CO SIĘ DZIEJE

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELU ZASTANAWIA SIĘ, JAKI BĘDZIE NASTĘPNY KROK PUTINA. PRZYWÓDCA ROSJI MIAŁ DOGADAĆ SIĘ Z CHINAMI. AMERYKANIE MIELI ZAWRZEĆ SOJUSZ. CO BĘDZIE DALEJ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIELKIE PORUSZENIE W „ROLNIK SZUKA ŻONY”! PROWADZĄCA PROGRAM MARTA MANOWSKA NIE POJAWIŁA SIĘ NA BARDZO WAŻNEJ UROCZYSTOŚCI. CZY TAK CHCE UCIĄĆ PLOTKI