Teraz powiem ci, jak przygotowuję otwory do sadzenia pomidorów:

W każdą dziurę wsypuję popiół drzewny (1 łyżka). Jest bogaty w wapń, potas, magnez, sód, które są bardzo ważne dla pomidorów. Popiół zmniejsza również kwasowość gleby.

Następnie wlewam mąkę rybną (również 1 łyżka do każdego otworu). Ten organiczny nawóz ma długotrwałe działanie. Najpierw mączka rybna jest przetwarzana przez mikroorganizmy glebowe, a dopiero potem roślina otrzymuje wszystkie przydatne mikroelementy. Mąka jest bogata w fosfor, żelazo, jod, selen, wapń, azot, cynk, sód i mangan.

A jako ostatni dodam nawóz mineralny fosforowo-potasowy, nawóz „Borofoska” (1 łyżka stołowa). Oprócz wapnia i fosforu zawiera dużą ilość różnych makro i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego rozwoju pomidorów.

Wszystkie te składniki dodane do dołka należy dokładnie wymieszać z glebą. Następnie posadź pomidory i zalej je ciepłą wodą.

Ta metoda sadzenia pomidorów odpowiada mi w 100%. Dlatego polecam wszystkim ogrodnikom, którzy o tym nie wiedzą, by spróbowali.

Mączkę rybną można znaleźć w sklepach sprzedających żywność dla zwierząt gospodarskich. Cena produktu na wagę jest niższa, niż cena produktu w opakowaniu.

Jeśli nie udało Ci się kupić mączki rybnej, mączka kostna może być substytutem.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor