To już nie pierwszy raz kiedy rosyjscy rządzący niezbyt przychylnie wypowiadają się na temat Polski. O co chodzi tym razem?

Kolejne zarzuty od Rosji w kierunku Polski

Jak podaje portal Wirtualna Polska, wraz z początkiem tego roku Polska objęła prezydenturę w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W związku z tym zostaliśmy zaatakowani przez rzeczniczkę Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji, która uznała, że nikt nie upoważnił Polski do wspierania jednej ze stron konfliktu.

- Ocena działań Specjalnej Misji Monitorującej (SMM) OBWE w Ukrainie dokonana przez polską prezydencję świadczy o odchodzeniu od zasad obiektywizmu i bezstronności – mówiła Marija Zacharowa.

Czy Warszawa odpowie?

Według polityczki OBWE, jeszcze niedawno, zaznaczała, że SMM w Ukrainie będzie działała bezstronnie i profesjonalnie. Teraz polska prezydencja wyznała, że nie ma mowy o bezstronności, co według Zacharowy jest brakiem profesjonalizmu.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji dodała, że przewodniczący organizacji międzynarodowej nie mają prawa publicznie wygłaszać takich opinii, a także mieć podobnych myśli czy też pomysłów.

Warszawa na ten moment nie zareagowała na atak Zacharowej. Podejrzewamy jednak, że niebawem rząd może odpowiedzieć na bezpodstawne zarzuty kierowane w stronę Polski.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU