Nie ma wątpliwości, co do tego, że w tym roku emeryci otrzymają czternaste świadczenie emerytalne. Okazuje się jednak, że nie będzie ona wypłacana na takich samych zasadach, jak miało to miejsce z trzynastą emeryturą. Jakie zmiany planuje rząd?

Czternaste emerytury jednak stały się rzeczywistością

Już w ubiegłym roku wypłacone zostało czternaste świadczenie emerytalne. Przez długi czas rząd wskazywał, że takie świadczenie nie zostanie wypłacone ponownie, w 2022 roku. Finalnie jednak okazało się, że emeryci mogą liczyć na dodatkową pomoc i czternastki trafią do rąk seniorów także w 2022 roku.

Jak dodaje portal Gazeta, warto zaznaczyć, że czternastka zostanie wypłacona na nieco innych zasadach, niż trzynasta emerytura. Trzynastki są bowiem przyznawane wszystkim seniorom, bez względu na wysokość emerytury. Czternaste świadczenie trafi tylko do tych osób, których dochód nie przekroczy 2900 zł brutto!

Świadczenia zostaną wypłacone późnym latem lub jesienią, jednak nie trafą do wszystkich osób!

Takie rozwiązanie nie podoba się wszystkim świadczeniobiorcom. Wiele osób twierdzi, że taki podział na biednych i biedniejszych jest niesprawiedliwy i czternasta emerytura, tak jak trzynasta, powinna trafić do wszystkich emerytów.