Jesteśmy w trakcie największego kryzysu uchodźczego od czasów II Wojny Światowej. Do Polski nieustannie przybywają tysiące Ukraińców, którzy uciekają przed wojną.

Mocne słowa!

Jak podaje portal Interia, wczoraj jedna z europosłanek, a także założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej wezwała do tablicy Kościół! Janina Ochojska zapytała bowiem, za pośrednictwem swojego Twittera, w jaki sposób duchowni w Polsce pomagają uchodźcom z Ukrainy.

- Ciekawe czy jeszcze któreś zgromadzenie przyjęło uchodźców. Są puste seminaria, domy rekolekcyjne. Czy kościół arcybiskupa Stanisława Gądeckiego zamierza je otworzyć dla uchodźców. Wiem o działaniu ks. Puzewicza w Lublinie, który uważa, że przyjęcie uchodźcy jest aktem religijnym. A inni? Wiecie coś? – napisała Janina Ochojska na swoim Twitterze.

Janina Ochojska nie kryje zaskoczenia!

Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo odpowiedzi od Polaków, którzy wskazywali jak organizacje kościelne, parafie czy zakony wspomagają uchodźców i organizują dla nich noclegi, a także pożywienie oraz produkty pierwszej potrzeby.

Jak dodała Janina Ochojska, sama jest pozytywnie zaskoczona reakcją Kościoła w Polsce i zaznaczyła, że planuje spisać wszystkie akty pomocy. Europosłanka dodała, że bez pomocy organizacji kościelnych, a także duchownych ciężko byłoby przezwyciężyć kryzys uchodźczy.