Nie da się ukryć, że seniorzy z wielką niecierpliwością czekają na każdy dodatkowy zastrzyk gotówki. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, że w naszym kraju emerytury, w większości przypadków , nie są na tyle wysokie, żeby ze spokojem odłożyć nieco gotówki na „czarną godzinę”.

Ważna informacja dla świadczeniobiorców

Jak podaje portal Super Express, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że niektórzy seniorzy otrzymają swoje emerytury już za dwa tygodnie. Okazuje się więc, że wiele osób może liczyć na naprawdę wysokie świadczenia w nadchodzącym miesiącu. Spowodowane jest to nie tylko wypłatami trzynastek, ale także waloryzacją świadczeń emerytalnych.

Warto także dodać, że wiele z emerytów zadeklarowało, że swojego trzynastego świadczenia nie przeznaczą na swoje przyjemności czy też potrzeby. Seniorzy zadeklarowali bowiem, że dodatkową emeryturę przekażą na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Kiedy emeryci mogą oczekiwać wypłat trzynastego świadczenia?

Jak dodaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dzięki zwolnieniu emerytur wynoszących do 2500 zł z podatku dochodowego, emeryci otrzymają taką samą trzynastą emeryturę, tzn. 1217,98 zł.

Dodatkowe świadczenia zostaną zatem wypłacone tak, jak przypada termin wypłat rent i emerytur, a więc będzie to 5, 6, 15, 20 oraz 25 kwietnia.