Nie od dziś wiemy, że pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, a Donaldem Tuskiem nie ma zbyt dobrych relacji. Okazuje się jednak, że tym razem prezes Prawa i Sprawiedliwości jest gotowy do wkroczenia na drogę sądową.

Kolejne zatargi

Jak podaje portal Wirtualna Polska, reprezentanci Jarosława Kaczyńskiego wysłali do Donalda Tuska przedsądowe wezwanie. W piśmie zaznaczono, że Donald Tusk powinien zamieścić na swoim koncie na Twitterze przeprosiny dotyczące postu z 19 kwietnia.

- Węgry chcą zablokować sankcje energetyczne przeciw Rosji. PiS chce sprzedać część naszego przemysłu naftowego Węgrom. Kaczyński twierdzi, że w USA sfałszowano wybory, a Morawiecki wspiera le Pen i atakuje Unię. Plany pisane obcym alfabetem – napisał wówczas Donald Tusk na swoim profilu.

Co więcej, przeprosiny te mają zostać opublikowane w ciągu doby od otrzymania pisma i przez tydzień powinny być przypięte jako pierwszy post na koncie polityka. Jeśli Donald Tusk nie spełni tych wymagań, to sprawa zostanie skierowana do sądu.

Co zrobi Donald Tusk?

Dodatkowo, Jarosław Kaczyński żąda, aby Donald Tusk wpłacił 10 tysięcy złotych na Caritas Polska. Kwota ta ma zostać przeznaczona na pomoc Ukrainie.

Jak zatem zachowa się Donald Tusk i czy faktycznie umieści przeprosiny na swoim koncie, czy może będzie chciał sądzić się z prezesem PiS?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU