Jak podaje portal Jastrząb Post, TVN pilnie ściąga jednego ze swoich reporterów z Moskwy do kraju. Chodzi tutaj o Andrzeja Zauchę. Jaki jest powód takiej reakcji?

O co chodzi?

Dziś media przekazały, że Andrzej Zaucha ma wrócić do Polski w ciągu kilku najbliższych godzin. Wszystko spowodowane jest nową ustawą, która została wprowadzona przez Władimira Putina.

- W związku z godzącą także w zagraniczne media ustawą i możliwością ataku wobec niezależnych dziennikarzy, którzy wykonywaliby dalej swoją pracę, TVN zdecydował się zawiesić działalność naszego specjalnego korespondenta w Rosji – brzmi komunikat stacji TVN.

TVN dba o bezpieczeństwo swoich dziennikarzy

Według zapisu nowej ustawy, uchwalonej w Federacji Rosyjskiej, w trybie natychmiastowym, każdy przedstawiciel mediów, który rozpowszechnia „fałszywe dane” może podlegać karze grzywny, pracom przymusowym lub też kara może wynieść 15 lat pozbawienia wolności.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa swojemu pracownikowi, stacja TVN podjęła zatem decyzję o natychmiastowym powrocie Andrzeja Zauchy do kraju. Co więcej, takie decyzje odnośnie swoich dziennikarzy podjęły także inne znane stacje: CBC Kanada, CNN czy Bloomberg.