W ostatnich dniach w naszym kraju podejmowanych jest wiele ważnych decyzji. Polacy zadają sobie jednak pytanie o to, czym obecnie zajmuje się Jarosław Kaczyński i jaka jest teraz jego rola w rządzie.

Czym zajmuje się obecnie Jarosław Kaczyński?

Jak podaje portal Super Express, głos na temat obecnych obowiązków Jarosława Kaczyńskiego zabrał sam Zbigniew Ziobro. Podczas rozmowy dla wpolityce.pl Zbigniew Ziobro zaznaczył, że kroki polskiej dyplomacji w dużym stopniu przyczyniły się do solidarności z narodem ukraińskim.

Co więcej, polityk zaznaczył, że w ostatnim czasie Jarosław Kaczyński nie pokazuje się zbyt często publicznie, jednak mimo tego, nieustannie zaangażowany jest w ważne działania.

Zbigniew Ziobro wyjaśnił

- Jako członek Komitetu Bezpieczeństwa jestem winien Państwu informację, że strategia intensywnego dyplomatycznego działania Polski w sprawie agresji na Ukrainę, to wynik decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Choć nie występuje on medialnie na pierwszym planie, to jest rzeczywistym kreatorem polityki polskiego państwa w tak newralgicznym obszarze – powiedział Zbigniew Ziobro.

Jarosław Kaczyński, według informacji przekazanych przez Zbigniewa Ziobro, jest także zaangażowany w prace nad ustawą o obronie Ojczyzny. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zadbał o to, aby ustawa miała zagwarantowane odpowiednie środki finansowe.