Według informacji przekazanych przez portal Interia, rosyjskie wojska wkroczyły do fabryki Azowstal, gdzie nieustannie przebywają cywile. Niestety, ukraińscy żołnierze nie zdołali w pełni odeprzeć ataku.

Nieustannie trwają ciężkie walki

Warto zaznaczyć, że szturm na fabrykę Azowstal rozpoczął się wczoraj, tuż po tym, jak udało się ewakuować część cywili przebywających na terenie fabryki. Obecnie w Azowstalu trwają ciężkie walki.

Dziś burmistrz Mariupola poinformował, że obecnie nie można nawiązać łączności z ukraińskimi żołnierzami, którzy przebywają na terenie fabryki. Wiadomo jednak, że na ewakuację z kompleksu czekali kolejni cywile wśród których było ponad 30 dzieci.

Wiele osób czekało na ewakuację

Wczoraj Iryna Wereszczuk – ukraińska wicepremier, informowała natomiast o około 40 ciężko rannych żołnierzach, którzy także czekali na ewakuację z terenu fabryki Azowstal.

- Tam jest teraz ponad 40 ciężko rannych, leżących, i potrzebują oni ratunku. Władze ukraińskie zwróciły się do Rosji z żądaniem podjęcia decyzji i wydania nam tych ludzi, którzy są kombatantami i zgodnie z konwencjami genewskimi powinni zostać przekazani Ukrainie – mówiła wczoraj polityczka.

Wicepremier Ukrainy podała także, że do tej pory z Mariupola udało się ewakuować 156 osób, natomiast według informacji przekazanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, do Zaporoża dotarło tylko 127 osób.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU