Wczoraj wieczorem w mediach pojawiła się informacja o nalotach na Kijów. Wieczorem na stolicę Ukrainy ponownie spadły rakiety, a mer miasta – Witalij Kliczko przekazał, że w wyniku nalotu, trzy osoby zostały ranne.

Kolejny atak na Kijów

Jak podaje portal Interia, sytuację skomentował minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Stwierdził on, że rosyjskie uderzenie rakietowe na Kijów, kiedy w mieście przebywał sekretarz generalny ONZ, to „zamach na niego i światowe bezpieczeństwo”.

Wczorajsze wydarzenia skomentował także sam szef Organizacji Narodów Zjednoczonych – Antonio Guterres. Podczas rozmowy dla portugalskiej telewizji, sekretarz generalny wyznał, że nie może uwierzyć w to, że Rosja niszczy tak piękne miasto, które jest święte nie tylko dla Ukraińców, ale i dla Rosjan.

Mocne słowa szefa ONZ

Podczas rozmowy szef ONZ zaznaczył także, że obecnie prowadzone są rozmowy, które mają na celu wynegocjowanie korytarza humanitarnego dla cywili przebywających w katakumbach zakładu Azowstal, który znajduje się w Mariupolu.

Guterres wyznał także, iż konieczne jest jak najszybsze zakończenie działań wojennych w Ukrainie, a także wierzy, że cały konflikt nie eskaluje i nie przerodzi się w III wojnę światową.

- Teoretycznie istnieje taka możliwość, ale wierzę, że w praktyce do tego nie dojdzie - zaznaczył Antonio Guterres.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU