Jak przypomina portal Interia, w sobotę, dokładnie o godzinie 3.40 w kopalni Zofiówka doszło do tragicznych wydarzeń. Wstrząs, który pojawił się na głębokości 900 metrów, a także wypływ metanu spowodowały śmierć górników.

Tragiczne informacje

W miejscu tragedii znajdowało się 52 górników, a 42 z nich zdołało wydostać się z kopalni o własnych siłach. Niestety, sześć osób zginęło na miejscu, a czterech górników nadal jest poszukiwanych.

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Niestety, polityk przekazał tragiczne informacje, o śmierci dwóch kolejnych górników, których udało się wydobyć z kopalni.

Czarny tydzień w polskich kopalniach

- Dziś wiemy, że kolejni dwaj górnicy, którzy ucierpieli w wyniku katastrofy w Zofiówce, nie żyją. To jest już sześciu górników, którzy zginęli – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał polityk, zlecił on dokładną analizę wszystkich procedur górniczych, aby zapobiec kolejnym tak tragicznym wydarzeniom w przyszłości.

Niestety, ubiegły tydzień obfitował w tragiczne wydarzenia w polskich kopalniach. Kilka dni wcześniej, w środę, miały miejsce dwa wybuchy metanu w kopalni Pniówek w Pawłowicach. Sześć osób zginęło, a siedmiu nadal nie udało się odnaleźć.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU