Inflacja spędza Polakom sen z powiek. Nie da się ukryć, że sytuacja jest bardzo trudna. Nieustannie obserwujemy podwyżki dóbr i usług, a o ratach kredytów Polacy nie chcą już nawet rozmawiać.

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat sytuacji w kraju

Dziś odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Jak podaje portal Interia, podczas wystąpienia polityk zapewnił, że rząd robi wszystko, aby przerwać inflacyjny łańcuch i jak najbardziej wspomóc gospodarkę.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że obecnie, w czasie kiedy ceny żywności w naszym kraju biją rekordy, rząd wprowadza dopłaty do nawozów.

Będzie pomoc dla rolników

- Zdecydowaliśmy się aby dopłacić 500 zł do każdego hektara upraw rolnych. Łączna pula dopłat to ok. 4 mld zł. To kolejny wydatek z budżetu, ale jednocześnie inwestycja w niższą inflację w przyszłości – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Wicepremier i minister rolnictwa – Henryk Kowalczyk, zaznaczył podczas konferencji, że Polska jest bezpieczna w kwestii żywnościowej, jednak pozostała część świata nie jest w tak dobrej sytuacji, stąd produkcja żywności w naszym kraju jest niezwykle ważna. Od poniedziałku wprowadzony zostanie program dopłat do nawozów, który będzie miał niezwykle ważne znaczenie w obecnej sytuacji.

Warto także dodać, że rolnicy, którzy złożą wniosek o dopłatę już w ten poniedziałek, mogą liczyć na pierwsze wypłaty w przeciągu 3 – 4 tygodni.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU