Wojna w Ukrainie trwa już 57 dni, a kilka dni temu rozpoczęła się jej druga faza, której celem jest zajęcie przez wojska rosyjskie wschodniej części kraju.

Bardzo trudna sytuacja w Mariupolu

Jak podaje portal Super Express, obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w Mariupolu, który jest broniony przez ukraińskie wojska. Nie da się jednak ukryć, że obrońcy miasta mają coraz mniej siły, a cywile żyją bez prądu, bieżącej wody i jedzenia.

Kilka dni temu dowódca obrony Mariupola zwrócił się do całego świata o pomoc. Jak dodał w swojej wypowiedzi, mogą to być jego ostatnie słowa, bowiem sytuacja jest bardzo trudna. Dodał jednak, że żaden z żołnierzy nie zamierza się poddać.

Ramzan Kadyrow grozi Ukrainie i światu

Dziś na temat Ukrainy i sytuacji w Mariupolu, głos zabrał Ramzan Kadyrow, dowódca czeczeńskich wojsk, a prywatnie przyjaciel prezydenta Rosji - Władimira Putina. Jego słowa nie są jednak zbyt optymistyczne dla ukraińskich żołnierzy.

- Przed obiadem albo po obiedzie Azowstal będzie pod kontrolą rosyjskich oddziałów – zaznaczył Kadyrow w swojej wypowiedzi.

Dowódca czeczeńskich wojsk dodał także, że po zdobyciu zakładów Azowstal odbędzie się ofensywa na kolejne miasta i wsie, a wojska rosyjskie i czeczeńskie nie zrobią kroku wstecz.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU