Od prawie dwóch miesięcy Ukraina broni się przed atakiem ze strony Rosji. Wczoraj wieczorem prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski poinformował, że rozpoczęła się druga faza wojny – bitwa o Donbas.

Liczy się każda kwota!

Ukraińskie wojsko nieustannie otrzymuje pomoc od wielu państw z całego świata. Do naszych wschodnich sąsiadów napływa sprzęt wojskowy, a także kamizelki, hełmy i wiele innych.

W pomoc ukraińskim żołnierzom zaangażowani są także cywile. Wiele z nich organizuje zbiórki, na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla wojskowych. Jedna z takich zbiórek zorganizowana została na portalu zrzutka.pl.

Ważna pomoc

Organizatorzy zbiórki zaznaczają, że cała kwota, którą uda się zebrać zostanie przeznaczona na zakup sprzętu taktycznego, a także kamizelek kuloodpornych i kamer termowizyjnych dla wojsk ukraińskich. Wszystkie zakupione rzeczy trafią do Kijowa oraz do Charkowa.

Co więcej, osoby odpowiedzialne za zbiórkę zaznaczają, że pomóc można nie tylko poprzez wpłacanie określonych kwot, ale także przekazanie sprzętu wojskowego, taktycznego, specjalistycznej odzieży czy też sprzętu medycznego.

Dodatkowo sprzedawane są także koszulki. Ich cena wywoławcza to 50 zł, a cały dochód z ich sprzedaży również zostanie przekazany na zakup niezbędnego uzbrojenia dla żołnierzy ukraińskich.

Pieniądze na zbiórkę można wpłacić tutaj.

Koszulki można zakupić kontaktują się tutaj.

Natomiast jeśli ktoś ma rzeczy, które chce przekazać na Ukrainę do wojskowych, cywilów lub zwierząt to może je przekazać do: www.felicjanow.pl

Gniazdo w Felicjanowie,

Felicjanów 58

99-210 Uniejów.

Głównym koordynatorem transportu leków, żywności oraz sprzętu dla ukraińskich żołnierzy jest Larysa Klejman.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU