Już ponad miesiąc trwa wojna w Ukrainie. Obecnie nie ma wątpliwości co do tego, że rosyjskie wojska przegrupowują się, aby niebawem znów uderzyć. Niestety, niepokojące okazują się przewidywania, co do rozwoju konfliktu.

Jak dalej potoczy się konflikt?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, amerykański wywiad obawia się, że Rosja jest w stanie użyć broni chemicznej lub biologicznej podczas konfliktu w Ukrainie. Z tego też powodu USA zdecydowało się na przekazanie Ukrainie sprzętu ochronnego, który może pomóc, jeśli taka ewentualność faktycznie się spełni.

Ostatnio gościem programu Newsroom był dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego - generał profesor Bogusław Pacek. Ekspert został zapytany o to, czy jego zdaniem faktycznie Władimir Putin może posunąć się do użycia broni masowego rażenia.

Czy Rosja jest do tego zdolna?


- Taka możliwość istnieje. Jeżeli Putin zdecyduje się na gwałtowne, szybkie zakończenie tej wojny na swoją korzyść, to w obliczu widocznej klęski, w obliczu braku realizacji celów, może zdecydować się na użycie broni masowego rażenia. Zrobi to po to, aby nie tylko przerazić władze i społeczeństwo Ukrainy, ale także Zachód i tych, którzy pomagają Ukrainie – zaznaczył generał.

Co więcej, generał Bogusław Pacek zwrócił uwagę na fakt, że już we wcześniejszych konfliktach Rosja posuwała się do użycia broni masowego rażenia. Czy tak będzie i tym razem?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU